Pozycjonowanie_stron_internetowych_w_Google__Gdańsk,_Gdynia,_Trójmiasto
Shadow

Pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk

Jak mówi nieco żartobliwe, acz bardzo trafne stwierdzenie: „Jeśli czegoś nie można znaleźć w Google, to znaczy, że to nie istnieje”.
Stąd też naturalnym krokiem rozwoju niemal każdego biznesu, jest budowa pozycji i zasięgów wśród klientów w tej kluczowej wyszukiwarce. Potrzeba ta jest przede wszystkim paląca dla nowo powstałych firm, stron i sklepów internetowych, które muszą umiejętnie przebić się przez dotychczasowe wyniki i wypracowane pozycje konkurencji. Co do firm już funkcjonujących w środowisku Google – całe otoczenie w jakim działasz zmienia się niemal każdego dnia.
Dotyczy do aktualizacji algorytmu oraz modyfikacji jakie musi regularnie przechodzić strona, aby nadążyć za technologicznym postępem. Zmiany dotyczą także aktywności konkurencyjnych biznesów, które inwestując w marketing w wyszukiwarce, efektywniej uczestniczą w pozyskiwaniu ruchu oraz osiągają coraz większy udział w rynku poprzez działania SEO. Zatem co zrobić, aby dać się znaleźć w internetowej dżungli?
Komu_jest_potrzebne__pozycjonowanie_strony_www_

Komu jest potrzebne pozycjonowanie strony www?

Wyszukiwarka Google oraz wyniki wyszukiwania to najprostszy sposób, aby dostarczyć informacje o Twojej firmie – jej usługach i produktach - klientowi.

 

Odpowiadamy już na konkretną (wyartykułowaną) potrzebę o jaką pyta klient, bez konieczności wygenerowania w nim tej potrzeby. To kluczowa różnica między marketingiem w wyszukiwarce, a innymi formami reklamy w internecie.

wyszukiwarka_google

Nasz potencjalny klient już wie czego szuka, tego czego najczęściej jeszcze nie wie, to gdzie to kupi. Pozycjonowanie pozwala na dostarczenie do strony www właśnie takiego wartościowego ruchu o intencjach sprzedażowych, będących już w procesie podejmowania decyzji zakupowej.

 

I choć mechanizm jest prosty: wysokie pozycje → wzrost ruchu → wzrost sprzedaży - środki do osiągnięcia takiego efektu już takie proste nie są.

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron www - Search Engine Optimization

Skrót SEO w prostym tłumaczeniu oznacza optymalizację strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Pomaga witrynie podnieść ilość i jakość ruchu, a co za tym idzie napływ nowych klientów. Większa ilość klientów odwiedzających Twoją stronę przyczynia się do wzrostu sprzedaży lub kontaktów z firmą.

Pozycjonowanie strony prowadzone jest na konkretne słowa kluczowe, uznane jako priorytetowe dla branży i biznesu. Należy przy tym pamiętać, że wzrost pozycji odbywa się na te frazy, ale także na tzw. "długi ogon", czyli wręcz niezliczoną ilość fraz dodatkowych, zawierających nasze słowa kluczowe oraz inne, rozbudowane, cechujące się wysoką szczegółowością.
Agencje SEO zajmujące się pozycjonowaniem stron, tak budują strategię SEO, aby obejmowała ona wzrost pozycji strony internetowej na frazy wskazane w pozycjonowaniu oraz na frazy z "długiego ogona", które choć o mniejszym potencjale wyszukiwań, zwiększają ruch do www o bardzo sprecyzowanych intencjach i potrzebach.

Elementy pozycjonowania strony

Pozycjonowanie stron składa się z: optymalizacji witryny, dodawania nowych treści na Twojej stronie oraz zewnętrznego link buildingu. Wszystko to prowadzone jest w oparciu o specjalistyczne narzędzia, które wspierają wiedzę i doświadczenie specjalisty w realizacji usługi oraz (nierzadko) wykorzystują technologię sztucznej inteligencji.

 

...a w praktyce,

 

jeśli właśnie trafiłeś na naszą stronę internetową wpisując w wyszukiwarce Google takie frazy kluczowe jak choćby: agencja SEO Gdańsk, pozycjonowanie stron Gdańsk, pozycjonowanie stron internetowych Sopot czy pozycjonowanie Gdynia - oznacza to, że SEO działa! - ponieważ zbudowaliśmy naszą stronę oraz napisaliśmy ten tekst zgodnie z dobrymi praktykami SEO, które pozwoliły jej osiągnąć wysokie pozycje w lokalnych wynikach wyszukiwania na z góry ustalone przez nas frazy. Chcesz także zwiększyć ruch do swojej witryny? Działaj z Agencją Odee Gdańsk!

Profesjonalny_audyt_SEO

Profesjonalny audyt SEO

Audyt SEO to pierwszy krok rozpoczynający każde pozycjonowanie. Analizujemy budowę i zawartość strony internetowej, w tym m.in. wykonujemy analizę techniczną, oceniamy profil linków, dobieramy słowa kluczowe, weryfikujemy wielkość i jakość contentu oraz przeprowadzamy analizę konkurencji.

Wymagania_Google_-__Podstawy_Wyszukiwania

Wymagania Google - Podstawy Wyszukiwania

Specjalista weryfikuje serwis pod kątem SEO wymagań zawartych w dokumencie Google (Podstawy Wyszukiwania). Przedstawia w formie uporządkowanej listy jakie elementy na stronie www należy poprawić, a instrukcje przedstawione są według hierarchii od najbardziej istotnych do najmniej. Audyt SEO ma na celu optymalizację witryny przed rozpoczęciem procesu link buildingu.

Skontaktuj się z nami
Elementy audytu SEO:
Pozycjonowanie_stron_-_nowe_witryny

Pozycjonowanie stron - nowe witryny

Naturalnym jest, że dla nowych stron internetowych, które wdrażasz razem z Agencją Odee, nie ma potrzeby wdrażania audytu SEO. Wszystkie nasze strony projektowane są zgodnie z dobrymi praktykami SEO i nie ma konieczności wdrażania dla nich dodatkowych poprawek oraz optymalizacji. Usługę pozycjonowania w takim przypadku wdrażamy jako: systematyczne rozbudowywanie contentu oraz link building.

Pozycjonowanie krajowe czy lokalne?

Ile razy już to słyszeliśmy - nasza firma działa ogólnopolsko, chcemy zatem pojawiać się wysoko na wszystkie frazy branżowe bez podawania lokalizacji. Oczywiście w wielu przypadkach, np. sklepy internetowe, które swoje produkty mogą sprzedawać nawet na całym świecie, jest to prawda. Jednak wielokrotnie to właśnie pozycjonowanie lokalne będzie skutecznym kierunkiem rozwoju marketingu internetowego Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami
Myślisz globalnie, działasz lokalnie - co to właściwie znaczy?
Choć na co dzień poszukujemy informacji o produktach i usługach w globalnej sieci, najczęściej swoje potrzeby realizujemy w bezpośredniej okolicy. Dentysta, warsztat samochodowy, laryngolog dziecięcy, remont łazienki - im dalej od miejsca zamieszkania, tym mniej atrakcyjna cenowo usługa oraz odleglejszy termin realizacji. 
Promując lokalny biznes poprzez działania SEO, zachęcamy klienta do odwiedzin w sklepie stacjonarnym, salonie, gabinecie czy wyboru fachowca, który sprawnie i szybko wykona daną usługę w miejscu zamieszkania klienta. Pozycjonowanie lokalne to zatem proces optymalizacji witryny, w którym strona www maksymalizuje ruch na wybranym obszarze, czyli wśród najlepszych potencjalnych klientów.
Posłużmy_się_przykładem_-__pozycjonowanie_stron_Gdańsk

Posłużmy się przykładem - pozycjonowanie stron Gdańsk

Agencja SEO taka jak nasza, z założenia może świadczyć usługi pozycjonowania stron na terenie całego kraju. Jednak hasła: pozycjonowanie Gdańsk czy pozycjonowanie stron Gdańsk są wpisywane w wyszukiwarce średnio od 150 do nawet 600 razy miesięcznie! Łącznie tego typu lokalne zapytania generują kilkadziesiąt zapytań każdej doby. Choć wydawać by się mogło, że warto "walczyć" o pozycje na hasła: pozycjonowanie stron (ogólnopolsko), to często pozycjonowanie lokalne jest wystarczająco atrakcyjnym potencjałem dla efektywnego prowadzenia biznesu.

Pozycjonowanie_lokalne__Google_Maps_–_Google__Moja_Firma

Pozycjonowanie lokalne Google Maps – Google Moja Firma

Google Maps to nieodłączny element usługi pozycjonowania lokalnego. Samo założenie i uzupełnienie wizytówki to działania, które właściciel niejednokrotnie może wykonywać sam. Za co tutaj zatem płacić?

Istnieje_jednak_wiele_technik

Istnieje jednak wiele technik realizowanych już po założeniu wizytówki, które pozwalają podnieść pozycje w wynikach wyszukiwania na mapach Google oraz zapewnić stały napływ nowych pozytywnych opinii, w sposób naturalny i bezpieczny. Wiemy jak robić to skutecznie, wykorzystując profesjonalne narzędzia w regularniej optymalizacji wizytówki.

Prowadzisz_biznes_lokalny_

Prowadzisz biznes lokalny?

Koniecznie dowiedź się jak podnieść ruch na Twojej stronie z wyników wyszukiwania Google Maps razem z Agencją SEO Odee.

Skontaktuj się z nami

Unikalny copywriting

Postawmy sprawę jasno. Unikalne i wartościowe merytorycznie treści to podstawa każdego skutecznego pozycjonowania stron. Treści powinny być atrakcyjne zarówno dla czytelnika, jak i dla wyszukiwarki.

Powinny nadawać firmie unikany język, wyróżniać ją i jej ofertę na tle konkurencyjnych biznesów. Kreatywność i indywidualny charakter, odpowiadanie na konkretne potrzeby, pytania i problemy - to jest to na co zwracają uwagę współcześni odbiorcy i potencjalni klienci.

 

A na co zwraca uwagę wyszukiwarka?

 

Dobór słów kluczowych, nasycenie słowami kluczowymi, intencja słów kluczowych oraz właściwa architektura informacji. Do tego budowa meta danych. Dobry SEO copywriter to nie tylko wirtuoz słowa. To także specjalista przeprowadzania researchu i pisania treści w niemal każdej specjalizacji oraz ekspert w zakresie wykorzystywania narzędzi i technicznej wiedzy na temat budowy treści przyjaznych wyszukiwarce.
Wartościowe treści oraz usefull content są podstawą nowoczesnego marketingu internetowego. Pomagają w napływie nowych klientów cechujących się zwiększonym przywiązaniem i lojalnością względem marki oraz firmy.
Czym_jest_Google__Helpfull_Content_

Czym jest Google Helpfull Content?

Helpfull Content to nazwa aktualizacji, którą Google zaczął wprowadzać od sierpnia 2022 roku, a od grudnia w języku polskim. Wykorzystuje ona rozwiązania z obszaru AI w celu rzeczywistej oceny zawartości stron internetowych oraz wyborze najbardziej wartościowego contentu w sieci.

 

Dotychczasowe praktyki budowania pozycji na zasadzie sztucznego zawyżania ilości treści i "upychania" słów kluczowych, niska merytoryka (thin content) oraz niewyczerpywanie tematyki poruszanego zagadnienia do końca, odchodzą do zasłużonej przeszłości. Wszystko to będzie skutkować i już skutkuje utratą pozycji w wyszukiwarce. 2023 rok to czas jakości i budowanie pozycji eksperta w swojej branży. Postaw na content marketing!

Korzyści_z_pozycjonowania_–__wpływ_na_ruch_w_serwisie

Korzyści z pozycjonowania - wpływ na ruch w serwisie

Wyszukiwarki internetowe to doskonała przestrzeń do pozyskiwania ogromnej liczby potencjalnych klientów. Skuteczne pozycjonowanie stron i wzrost widoczności oraz ruchu do www utrzymuje sprzedaż na wysokim poziomie, a SEO jest dla wielu firm podstawowym działaniem z obszaru marketingu internetowego.

 

Odnosząc się do uśrednionych współczynników konwersji dla stron lokalnych (10-25%) czy sklepów internetowych (1-3%), nie ma sprzedaży i nowych kontaktów bez wysokiego ruchu do www. To właśnie agencja SEO pozwoli wypracować optymalną strategię pozycjonowania dla w Twojej firmy.

Sprawdź ofertę
Pozycjonowanie_stron__internetowych_Gdańsk_-_cena

Pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk - cena

Wyróżnia nas elastyczny cennik pozycjonowania. Zawsze dostosowujemy cenę usługi do otoczenia w jakim funkcjonujesz: analiza konkurencji w Twojej branży, trudność i ilość słów kluczowych oraz optymalny czas pozycjonowania, w którym zakładamy osiągnięcie przez stronę wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google.

 

Koszt pozycjonowania stron www jest stały przez okres ok. 6-8 pierwszych miesięcy współpracy. Następnie po analizie osiągniętych pozycji, budżet jest pozostawiany lub obniżany do poziomu gwarantującego utrzymanie już wypracowanego efektu.

Agencja_SEO_Gdańsk_-__pozycjonowanie_Gdańsk

Agencja SEO Gdańsk - pozycjonowanie Gdańsk

Prowadzisz działalność w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni? A może w bezpośrednim sąsiedztwie? Szukasz firmy, która doskonale rozumie potrzeby lokalnego biznesu? Zajmujemy się zdalną obsługą SEO, ale także chętnie spotykamy się cyklicznie na konsultacjach z klientami. Posiadamy bogate zaplecze specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się marketingiem Twojej strony internetowej. Wysokie pozycje, pozytywne opinie i wzrost sprzedaży! To Twoje cele wytyczają kierunek naszego działania.

Zacznijmy działać!

Wybierz Odee i zadbaj o pozycję Twojej firmy w wyszukiwarce Google

Doświadczeni specjaliści SEO, którzy na swoim koncie mają niejedną historię sukcesu! Współpraca w obszarze pozycjonowania rozpoczynana jest wstępnym audytem SEO oraz analizą konkurencji. Klient otrzymuje bezpłatną wycenę oraz orientacyjny okres współpracy. Przejrzyste zasady oraz narzędzia raportowania i mierzenia pozycji – ułatwiające komunikację oraz prezentowanie efektów pracy. Zadbaj o pozycje Twojej strony i wartościowy ruch - w całej Polsce lub na lokalnym rynku.

 

Internet bez tajemnic – razem z agencją Odee.

Kiedy Ty czekasz Twoja konkurencja stale się rozwija!

Podaj numer telefonu, a my przedstawimy Ci ofertę.

Skontaktuj się z naszym zespołem

Godziny pracy

poniedziałek x piątek 09:00 - 17:00

Gdańsk, Wawelska 4D | Elbląg, Michała Kajki 2

Sprzedaż / Administracja
Programowanie / Wsparcie tech.
Skontaktuj_się__z_naszym_zespołem
Zamów kontakt
Podaj numer telefonu, a my przedstawimy Ci ofertę
wyłącz ten formularz